Grafik zajęć Ashtanga joga

Ashtanga bazuje na technikach oddechu połączonych z ruchem, przez co w trakcie jej praktyki można doznać przyjemnego pobudzenia. Jest to forma tradycyjnej jogi, która wywodzi się z Indii. Ashtanga jest połączeniem fizycznych asan, technik oddechowych i medytacji. Jest to bardzo wymagająca fizycznie forma jogi i często jest określana jako “power joga”. Głównym celem Ashtangi jest stworzenie równowagi w ciele i umyśle poprzez dyscyplinę fizyczną i psychiczną.

Jeśli szukasz sposobu, aby uzyskać formę i poprawić swoje ogólne zdrowie i samopoczucie, zajęcia z Ashtang jogi we Wrocławiu będą doskonałym wyborem. Może pomóc poprawić siłę, elastyczność i koncentrację umysłową, a także zwiększyć samoświadomość. Dlaczego więc nie spróbować?

Jak zapisać się na zajęcia jogi Ashtanga?

1. Wybierz dogodny dla Ciebie termin i zapisz się na zajęcia Ashtanga w YogaPort używając naszego grafiku poniżej:

2. Kup karnet na zajęcia jogi z naszego sklepu online w celu potwierdzenie rezerwacji terminu. Wybierz jeden z wielu dostępnych rodzaji karnetów.
Masz problem z rezerwacją? Skontaktuj się z nami

Zobacz co o nas mówią 🙂❤️

AgaS
AgaS
2022-11-16
To w Yoga Port znalazłam matę, której bardzo długo szukałam. Iza i Klaudia dopilnowały, żeby trafiła w moje ręce, choć wcale nie było to łatwe :) Dziewczyny, jeszcze raz pięknie dziękuję za życzliwość i dobrą wolę 💙
Lidia Wilgosz-Filipek
Lidia Wilgosz-Filipek
2022-05-17
Bardzo serdecznie polecam jogę prenatalną- to najlepsze co mogłam dla siebie zrobić podczas ciąży. Dzięki regularnemu uczestnictwu w zajęciach czuję, że mam kontrolę nad moim ciałem, potrafię z nim współpracować i jestem dobrze przygotowana do porodu. Iza przywiązuje dużą wagę do prawidłowego i świadomego oddechu, co jest niezwykle ważne dla ciężarnych. Z całego serca polecam❤
Arleta Kanecka
Arleta Kanecka
2022-02-07
Fajne miejsce! Polecam zajęcia yogi w tym miejscu.
Kasia Orska
Kasia Orska
2021-06-27
Jestem zachwycona tym miejscem, piękna lokalizacja, wśród drzew, zieleni, wysokie przeszklone wnętrze studia jest unikalne, kameralne, prawdziwa oaza, gdzie można popracować nad swoim ciałem oraz umysłem, ,,odciąć” się od rzeczywistości…przestrzeń stworzona z pasji, miłości do jogi, zdrowego stylu życia, pełny profesjonalizm, indywidualne podejście do klienta, aż się nie mogę doczekać kolejnej wizyty, kiedy spróbuje masażu, polecam każdemu, trzeba po prostu przyjść i spróbować

Jakie są zalety z praktykowania Ashtang jogi we Wrocławiu?

Praktykowanie Ashtang jogi przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, pomaga ona poprawić siłę i elastyczność. W szczególności asany i techniki oddechowe stosowane podczas Ashtangi poprawiają siłę i elastyczność rdzenia, górnej części ciała i bioder. Dodatkowo Ashtanga pomaga zrównoważyć systemy energetyczne ciała, co może pomóc w redukcji stresu.

Ponadto Ashtanga może pomóc w poprawieniu koncentracji umysłowej. Praktykowanie asan pomaga wprowadzić umysł w stan medytacji, co może pomóc w zmniejszeniu lęku czy smutku. Co więcej, techniki oddechowe stosowane podczas Ashtangi pomagają poprawić przepływ tlenu i energii do mózgu, co może pomóc w poprawie koncentracji.

Wreszcie, Ashtang joga to świetny sposób na zwiększenie samoświadomości. Podczas praktyki asany stajesz się bardziej świadomy swojego ciała i tego, jak się ono porusza. Co może pomóc w lepszym zrozumieniu tego, jak działa twoje ciało, a także jak efektywnie z niego korzystać.

 

Jak przebiegają zajęcia Ashtangi w Yoga Port?

Na zajęciach z Ashtangi kładziony jest duży nacisk na własne tempo, wszystko wykonuje się sumiennie, a sekwencje asan są dobierane tak, aby były odpowiednie dla poziomu zaawansowania danej osoby. Sekwencje asan są zmieniane na trudniejsze wraz z rozwojem grupy praktykującej jogę Ashtanga, co oznacza, że uczy się coraz to nowych sekwencji, więc nie można tu mówić o popadnięciu w szybką rutynę.

Dodatkową zaletą Ashtangi jest to, że nauczyciel skupia się głównie na korygowaniu pozycji, a uczeń pracuje we własnym tempie i szybko może samodzielnie przejść do własnych praktyk w domu. Jak mówił założyciel Ashtanga “Joga to 99% praktyki i 1% teorii.